Na przełomie września i października 2024 roku uczniowie klas I-III szkoły podstawowej uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Odkrywamy Polskę” realizowanym w ramach ,,Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa’’.
Celem projektu było rozwijanie zainteresowań uczniów historią wybranych miast Polski
oraz poznanie legend związanych z polskimi miastami. Projekt edukacyjny był również wspaniałą okazją do rozwijania takich umiejętności jak: współpraca, samodzielność, właściwa organizacja pracy, aktywne słuchanie, wytrwałość w dążeniu do wyznaczonego celu. W czasie realizacji projektu odbyło się pięć spotkań z zakresu edukacji polonistycznej, przyrodniczej i plastycznej. Uczniowie poznali legendy: „Wars i Sawa”, „O smoku wawelskim”, „Toruńskie pierniki”, „Jurata- królowa Bałtyku”. Odkryli ciekawostki różnych regionów, wyszukiwali na mapie Polski miasta,
o których usłyszeli w utworach, wykonali również prace plastyczne ilustrujące treść przeczytanych legend. Podczas spotkania w bibliotece zorganizowano ,,Dzień Głośnego Czytania’’.
Uczniowie przeczytali legendę „Jurata- królowa Bałtyku”, uczestniczyli w konkursie na temat znajomości poznanego tekstu, rozmawiali o zaletach czytania. Końcowym efektem przeprowadzonego projektu była wystawa prac plastycznych związana z poznanymi legendami.
Organizator/Foto: Zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym Canon w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości”: Agnieszka Kaszewska, Marzena Kilijanek